Nawóz do borówek 1kg. Sumin

Dostępność: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17,80 zł 17.80
ilość szt

towar niedostępny

Ocena: 0
Kod produktu: 5907102011604

Opis

Odpowiednio dobrane formy składników pokarmowych decydują o prawidłowym, rozłożonym w czasie działaniu nawozu i skutecznym pobieraniu składników pokarmowych przez rośliny.
Przewaga fosforu i potasu w stosunku do azotu zawartego w nawozie umożliwia obfite kwitnienie i owocowanie roślin a także wysoką jakość konsumpcyjną i przetwórczą owoców.
Każda granulka zawiera deklarowane składniki pokarmowe. Zapewnia to ich równomierne rozmieszczenie na powierzchni gleby.

Nawóz NPK (Ca, Mg, S) 5-6-10-(2-5-25) z Borem (B), Miedzią (Cu), Żelazem (Fe), Manganem (Mn), Molibdenem (Mo) oraz Cynkiem (Zn)

Nawóz stosujemy jeśli podłoże jest za mało kwaśne, tzn. ma:

  • pH powyżej 4 – borówki, różaneczniki, azalie, wrzosy, wrzośce, paprocie
  • pH powyżej 5 – iglaki
  • pH powyżej 5,5 – hortensje
  • pH powyżej 6 – porzeczki
    pH powyżej 6,5 – truskawki i poziomki
  • pH powyżej 7 – warzywa korzeniowe, pomidory i papryka, żywopłoty, liściaste drzewa i krzewy ozdobne, drzewa owocowe, agrest
  • pH powyżej 7,5 – seler, burak ćwikłowy, cebula
  • pH powyżej 8 – dyniowate, kapustne

Stosowanie nawozu:
Przed sadzeniem roślin glebę z dołka do sadzenia wymieszać z torfem kwaśnym lub też korą i trocinami drzew iglastych w stosunku objętościowym 1:1. Na 100 l tak przygotowanego podłoża należy dodać 50-100 g nawozu SUMIN do borówek i dokładnie wymieszać go z podłożem. Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Otrzymane podłoże powinno mieć kwaśny odczyn tj. pH w granicach 3,5-4,0.
Po posadzeniu borówek i dobrym ich zakorzenieniu, nawóz SUMIN do borówek należy rozsiewać w ilości 20-50 g nawozu (maksymalna roczna dawka) na 1m2 gleby wokół rośliny, w kilku dawkach podzielonych, co miesiąc – dwa, aż do końca sierpnia (np. dolna zalecana ilość 20 g w 3 dawkach: 5 g w marcu – kwietniu, 10 g w maju – czerwcu, 5 g w lipcu – sierpniu).
Do podlewania roślin należy używać wody miękkiej, najlepiej deszczowej.
Borówki już rosnące, w dalszych latach uprawy należy nawozić od kwietnia do sierpnia, co miesiąc-dwa stosując 20-50 g nawozu (maksymalna roczna dawka) na 1 m2 gleby wokół rośliny, w kilku dawkach podzielonych (nie częściej niż 1 raz w miesiącu). W przypadku braku nawadniania, w lipcu i sierpniu należy zmniejszyć ilość nawozu o połowę. Dla roślin mikoryzowanych można obniżyć zalecane dawki o 20-30%.
Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą.

Wyższe z zalecanych dawek stosuje się do nawożenia gleb ubogich w składniki pokarmowe, niższe dla gleb żyznych.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl