Nawóz do drzew i krzewów owocowych 1kg. Sumin

Dostępność: średnia ilość
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 17,80 zł 17.80
ilość szt

towar niedostępny

Ocena: 0
Kod produktu: 5907102011437

Opis

Zestawione w optymalnej proporcji makro i mikroskładniki pokarmowe gwarantują obfite kwitnienie i owocowanie roślin a także dobry rozwój systemu korzeniowego, wysoką jakość konsumpcyjną i przetwórczą owoców.
Odpowiednio dobrane formy azotu, fosforu oraz szybko przyswajalny magnez decydują o prawidłowym, rozłożonym w czasie działaniu nawozu i skutecznym pobieraniu składników pokarmowych przez rośliny. Każda granulka zawiera deklarowane składniki pokarmowe. Zapewnia to ich równomierne rozmieszczenie na powierzchni gleby.

Nawóz NPK (Mg, S)7-10-10-(2-7,5) z Borem (B), Miedzią (Cu), Żelazem (Fe), Manganem (Mn), Molibdenem (Mo) oraz Cynkiem (Zn), składnik fosforowy: fostoryt miękki

Instrukcja stosowania nawozu:
Drzewa owocowe (np. jabłoń, grusza, wiśnia, brzoskwinia, morela).
Przed sadzeniem drzew ziemię z dołków o sadzenia (o głębokości co najmniej 30 cm), wymieszać z nawozem SUMIN do drzew i krzewów owocowych w ilości 100-200 g nawozu na 100 l ziemi (orientacyjna objętość ziemi z jednego dołka o wymiarze 60x60x30 cm). Po zastosowaniu nawozów, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po dobrym przyjęciu się drzew należy dokarmić je jednorazowo latem, stosując 50-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej pod koroną drzewa.
Rośliny już rosnące, w dalszych latach uprawy należy nawozić jak najwcześniej wiosną (w marcu na początku kwietnia) stosując 50-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej pod koronę drzewa. Nawożenie powtórzyć w maju i czerwcu.
Krzewy owocowe (np. porzeczki, agrest).
Przed sadzeniem krzewów ziemię z dołków do sadzenia (o głębokości co najmniej 30 cm), należy wymieszać z nawozem SUMIN do drzew i krzewów owocowych w ilości 50-100 g nawozu na 100 l ziemi (orientacyjna objętość ziemi z jednego dołka o wymiarze 60x60x30 cm). Po zastosowaniu nawozu, jeśli gleba jest niedostatecznie wilgotna, należy podlać ją wodą. Po dobrym przyjęciu się krzewów należy dokarmić je jednorazowo latem, stosująć 40-100 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej wokół krzewu.
Rośliny już rosnące, w dalszych latach uprawy nawozić jak najwcześniej wiosną (marzec-kwiecień) stosując 100-200 g nawozu na 1 m2 powierzchni uprawnej wokół krzewu.
Zabiegi należy powtórzyć w czerwcu i lipcu w dawce 40-100 g na powierzchnię 1 m2. W razie potrzeby dla niektórych roślin, stosuje się specjalny nawóz zakwaszający, zgodnie z jego instrukcją

Wyższe z zalecanych dawek stosuje się do nawożenia gleb ubogich w składniki pokarmowe, niższe dla gleb żyznych.
Do uregulowania pH gleby polecamy wapno węglanowe granulowane z serii Sumin Zielona Apteka.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl